18 października 2017 r. uczniowie klasy I i II, na zaproszenie swoich wychowawczyń - p. Barbary Demczuk Popielnickiej i p. Agaty Skibińskiej, gościli panów policjantów. Aspirant Sylwester Stefański i sierżant sztabowy Tomasz Smolira – pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji Miejskiej w Chełmie przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
   Po zajęciach w klasie uczniowie na przejściu dla pieszych, pod czujnym okiem policjantów zdobytą wiedzę mieli okazję wykorzystać w praktyce.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki w postaci kamizelek i znaczków odblaskowych oraz worków na ciapy.
Wdzięczni uczniowie serdecznie podziękowali za odwiedziny i obiecali, że w drodze do szkoły oraz innych przypadkach korzystania z jezdni zawsze będą pamiętać o swoim bezpieczeństwie.