W dniu 11.12.2019 r. dzieci z punktu przedszkolnego udały się do Świetlicy i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strachosławiu na „Świąteczne warsztaty”. Pani Urszula Jawornicka i pani Magdalena Kowalska wprowadziły wychowanków w świąteczny nastrój przybliżając zwyczaje i historię Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci wykonywały ozdoby bożonarodzeniowe. Zajęcia były dostosowane do grupy wiekowej. W ramach warsztatów dzieci wykonywały najrozmaitsze ozdoby choinkowe, aniołki, mikołaje i kartki świąteczne. Następnie mogły zwiedzić bibliotekę poznając pracę bibliotekarza. Wysłuchały bajki Hansa Christian Andersena „Brzydkie kaczątko” oraz bawiły się w śnieżynki tańcząc na wietrze przy muzyce. Dziękujemy za wesołe i ciekawe zajęcia.