Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I i II, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe pod hasłem: ,,Światłość w ciemności świeci…” podkreślając magiczny okres wyczekiwania na przyjście Pana. Mali aktorzy zaprezentowali je 18 grudnia 2019 r. dla społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały pieśni i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Dziękujemy za bardzo gorące przyjęcie premiery przedstawienia i już dziś zapraszamy na kolejny występ uczniów na terenie Szkoły podczas Gminnego Spotkania Opłatkowego 5.01.2020 po mszy świętej.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.