Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

W grudniu 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu wzięli udział w Gminnym Konkursie Językowo – Plastycznym „JĘZYK ANGIELSKI I NIEMIECKI”.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego oraz pogłębianie wiedzy z zakresu słownictwa i gramatyki języków obcych. Ponadto uczniowie mieli okazję rozwijać swoją inwencję twórczą, wrażliwość na estetykę, a także kultywować tradycje bożonarodzeniowe.

Zadaniem uczniów z klas IV-VI było rozwiązanie testu leksykalno - gramatycznego z języka angielskiego, składającego się z 40 pytań oraz wykonanie kartki bożonarodzeniowej z życzeniami w języku angielskim. Natomiast uczniowie z klas VII-VIII mieli za zadanie odpowiedzieć na 25 pytań z języka angielskiego oraz 25 pytań z języka niemieckiego i wykonać kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim i niemieckim.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamieniu zdobyli największą liczbę punktów i zajęli I miejsce w kategorii klas IV-VI (Hubert Martyniuk – klasa IV a, Kacper Lewczuk – klasa V a, Lena Michałowska – klasa VI b) oraz I miejsce w kategorii klas VII-VIII (Kuba Dyczko – klasa VII a, Natalia Wazelin – klasa VII a, Katarzyna Dżaman – klasa VIII a, Kacper Klekot – klasa VIII a). Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.