5 lutego 2020 r. uczniowie klas 0- VIII gościli podróżnika Pana Krystiana Pyrzaka. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną i wysłuchały ciekawych, wesołych a niekiedy zatrważających opowieści o Amazonii. Podróżnik pokazał uczniom wiele zdjęć z własnej wyprawy po tej krainie. Uczniowie mogli zobaczyli unikalne krajobrazy lasu deszczowego, poznali także nietypowa dla naszych szerokości geograficznych gatunki zwierząt, w tym kajmany, leniwce, mrówki pociski, tarantule, delfiny, piranie. Dyskutowali z podróżnikiem na temat przygotowania do wyprawy i obserwowali, jak zakłada się obóz w lesie równikowym. Pan Krystian pokazał uczniom również warunki bytowania lokalnej społeczności. Dzieci przekonały się, jak bardzo różni się ich życie od codzienności rówieśników zamieszkujących strefę równikową. Dużym zaskoczeniem było dla naszych uczniów informacja, że dla dzieci z Ameryki Południowej zwierzątkiem domowym jest żywy wąż. Podróżnik zwrócił również uwagę na trudności i niebezpieczeństwa związane z wyprawą. Wszyscy poczuliśmy atmosferę tego tajemniczego, zadziwiającego miejsca na Ziemi- dorzecza najdłuższej na świecie rzeki Amazonki. Organizator spotkania: nauczycielka geografii i biologii- p. Agnieszka Stachowicz.