Od 23 października bieżącego roku szkolnego z inicjatywy wychowawczyni  – p. Barbary Demczuk Popielnickiej w klasie I rodzice podjęli decyzję o włączeniu się do akcji propagowania wśród dzieci literatury dziecięcej.

Celem akcji jest zapoznanie dzieci z najbardziej znanymi utworami dla dzieci, zachęcenie do samodzielnego czytania książek i czasopism dziecięcych, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i uświadomienie dzieciom, że książka to świetny sposób na nudę, dodatkowe źródło wiedzy i wspaniały przyjaciel.

Trzy razy w tygodniu po 10 minut, przed rozpoczęciem zajęć chętne osoby czytają dzieciom wybraną lekturę.

Jako pierwsza czytanie rozpoczęła p. Marta Stafińska, która prezentuje dzieciom przygody opisane przez A. A. Milne w książce „Kubuś Puchatek”.

Dzieci z niecierpliwością czekają na każde kolejne spotkanie, aby dowiedzieć się, jakie przygody w kolejnym rozdziale przeżyje ich ulubieniec, czyli Miś o Bardzo Małym Rozumku, nade wszystko lubiący miód.