Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

31 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamieniu uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Lublina. Organizatorem tego przedsięwzięcia była pani Wioletta Michalczuk.W wycieczce wzięło udział 40 uczniów z klasy IV a, IV b i V pod opieką 3 nauczycieli: p. Anety Stadnik, p. Doroty Malinowskiej i p. Anny Stefanek.

Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od zwiedzania edukacyjnej wystawy budowli z klocków Lego. Podziwiali wyczarowane z małych klocków budowle, pojazdy, sylwetki sławnych ludzi, a nawet roboty reagujące na ruch. Najbardziej zachwycił ich ogromny samolot. Sami również spróbowali stworzyć swoje budowle z klocków Lego.

Kolejnym punktem wycieczki była projekcja filmu „Tarapaty” w kinie Cinema City Lublin Felicity. Była to opowieść o 12-letniej Julii, która wiedziała, że przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa. Dziewczynka chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Żeby wyjść cało, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Na koniec wszyscy udali się na obiad.

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.