Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kamieniu wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka.
Konkurs plastyczny z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka został przeprowadzony w naszej szkole  w dniach 1.12.2020 r.- 11.12.2020 r.
koordynator konkursu - Anna Stefanek - Rzecznik Praw Ucznia
Uczniowie wykonali 9 prac w kategorii kl. I-IV i 8 prac w kategorii kl. V-VIII.
Na poziomie szkolnym laureatów konkursu wybrała komisja w składzie:
1. Edyta Ośko - dyrektor szkoły
2. Monika Gajewska - pedagog
3. Anna Stefanek - Rzecznik Praw Ucznia
4. Anna Kozyrska - nauczyciel plastyki
5. Ewa Tabiszewska - nauczyciel
6. Joanna Tołysz- pracownik administracyjny
Do dalszego etapu konkursu zakwalifikowały się prace plastyczne następujących uczniów:
w kategorii klas I-IV:
Natalia Kołtun kl. II
Fabian Stopa kl. I
Julia Strelczuk kl. IV
w kategorii klas V-VIII:
Hanna Wojtiuk kl. VI
Katarzyna Kołtun kl. VI
Martyna Strelczuk kl. VIIA
Wszystkie prace plastyczne zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej. Uczniowie zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami za udział w konkursie: Natalia Kołtun, Fabian Stopa, Julia Strelczuk, Lidia Waszczuk, Martyna Kozyrska, Natan Glina, Katarzyna Wypychiewicz, Julian Jaworski, Jagoda Jarmuł, Hanna Wojtiuk, Katarzyna Kołtun, Martyna Strelczuk, Łukasz Kozyrski, Wiktoria Błaszczak, Szymon Jarmuł, Kacper Lewczuk, Paulina Stelczuk.