16 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Rzucenia Palenia. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Pani Agnieszka Stachowicz przeprowadziła w kasach IV- VI pogadanki dotyczące szkodliwości  palenia tytoniu a uczniowie opracowali plakaty związane z powyższym problemem. Nauczycielka biologii opracowała również broszury informujące o truciznach, które wnikają do organizmu człowieka wraz z dymem tytoniowy. Zapoznali się z nimi uczniowie i wręczyli je swoim najbliższym, którzy ulegli nałogowi palenia. Mamy nadzieję , że wymowne rysunki, które zapełniły ściany korytarza szkolnego w czasie zebrania z rodzicami będą impulsem dla wielu do wyjścia z nałogu.