Uczniowie na warsztatach z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Pławanicach i Fundacją Leroy Merlin
Uczniowie kl. III i VI wzięli udział w niecodziennych działaniach edukacyjnych pod hasłem: ,,Integracja i relaks w edukacji przyrodniczej’’. Współorganizatorkami tego wydarzenia były Pani Beata Adamczyk - Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Pławanicach i Pani Edyta Ośko - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Szkolnymi realizatorami tego zadania były nauczycielki: Anna Kozyrska i Agnieszka Stachowicz.

Na początku pracownicy poradni zapoznali uczniów z różnymi metodami relaksacji z wykorzystaniem elementów przyrody (np. wsłuchiwanie się w szum liści, wykonywanie działań związanych z nasadzeniami roślin). Po tym uczniowie mieli możliwość w sposób praktyczny doświadczyć kontaktu z przyrodą. Obecna na zajęciach reprezentantka fundacji Leroy Merlin w Lublinie Pani Paulina Rzeźnik, w ramach akcji ,,Dzieciaki sadzeniaki”, przywiozła do szkoły sadzonki, doniczki i wszystkie inne akcesoria służące do przesadzania roślin. Uczniowie pod jej kierunkiem nauczyli się przesadzać wrzosy. Okazało się , że ,, grzebanie’’ w ziemi sprawiło uczniom wielką radość. Pani Stachowicz zwróciła uwagę uczniom, że realizowane zadanie jest związane z torfem i torfowiskami. Omówiono również położenie terenów torfowiskowych w gminie Kamień.
Pani Monika Kwiatek - Duszak przeprowadziła również ćwiczenie integracyjne pod hasłem: ,,Znajdź podobnego do siebie”. Na zakończenie uczniowie otrzymali od Pani Beaty Adamczyk interesujące broszurki na temat: ,,Co warto wiedzieć o nawiązywaniu znajomości w sieci?”, a nauczyciele książeczkę do wykorzystania w pracy na lekcji pt. ,,W krainie zdrowych nawyków”. Posadzone krzewinki ozdobiły pracownie. Uczniowie na pamiątkę uzyskali: dyplomy, baloniki, ołówki i taśmy miernicze oraz posadzone wrzosy, które zabrali do domów.