4 maja 2022 r. w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Chełmie odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego na temat profilaktyki zdrowia. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dbanie o zdrowie swoje i bliskich. Pracownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia przeprowadził pogadankę z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej „Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby”. Szczególną uwagę zwrócono na podstawowe zasad higieny, na to jak ważna jest aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytanie dotyczące zdrowia. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie, na zakończenie dzieci znakomicie poradziły sobie z zadaniami, które polegały na wskazaniu co służy, a co nie służy zdrowiu.