13 maja 2022 r. uczniowie klasy III i VI brali udział w wycieczce do Chełma, której głównym celem była wizyta w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. To była niesamowita przygoda. Dzieciaki pod czujnym okiem laborantów badali właściwości wody, ścieków, a także odwiedziły laboratorium mikrobiologiczne. Po zajęciach w laboratoriach wyszły na zajęcia w terenie, podczas których dowiedziały się, jak działa oczyszczalnia ścieków. Ostatnim zagadnieniem była lekcja segregacji odpadów komunalnych.
Ostatecznie bogate w nowe doświadczenia udały się do Mc Donalda.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom MPGK w Chełmie, którzy byli zaangażowani w przygotowanie zajęć dla dzieci, a także umożliwienie nam pobytu na terenie przedsiębiorstwa.
Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Agnieszka Stachowicz i Anna Kozyrska.