20.05.2022r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego kl. „0” oraz Punktu Przedszkolnego uczestniczyły we wspólnej wycieczce do Zamościa podczas, której na początku odwiedziłyManufakturę Słodyczy –„Tęcza”. W czasie warsztatów cukierniczych dzieci miały okazję wykonać swojego lizaka. Przed przystąpieniem do zwiedzania zamojskiego ZOO dzieci zjadły pyszny obiad. Celem wycieczki po ZOO była obserwacja przyrody i czerpanie pozytywnych wrażeń z poznawania różnorodnych gatunków roślin i zamieszkujących tam zwierząt. Wspólny wyjazd był również okazją do utrwalenia reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

W czasie spaceru alejkami dzieci reagowały bardzo emocjonalnie, wyrażały swój zachwyt i zdziwienie. Wycieczka po ogrodzie zoologicznymokazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale jednocześnie atrakcyjną lekcją przyrody.Zwieńczeniem wycieczki był zakup drobnych upominków. Dla niektórych z wychowanków ten wyjazd był pierwszą wyprawą bez rodziców. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, przedszkolakom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Dzieci z wycieczki wróciły zadowolone i uśmiechnięte. Już nie mogą się doczekać kolejnej wspólnej przygody.