Młodzi Ekolodzy , czyli uczniowie klasy III i VI wraz z paniami: A. Kozyską, A. Stachowicz i M. Grabowską odbyli, w ramach realizowanej innowacji, wirtualną podróż po Madagaskarze. 31.05.2022 r. uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie pod hasłem: ,,Twarze Madagaskaru”. Jego organizatorem był pan Radosław Jarecki, który pracował jako wolontariusz na tej pięknej wyspie. Uczniowie poznali geografię, historię i kulturę tego regionu. Zobaczyli, jak wygląda trudne życie dzieci z plemienia Cimicheti. Wysłuchali opowieści o potrawach, zwyczajach i kłopotach tamtejszej ludności. Okazało się, że nawet tam istnieje ogromny problem śmieci. Uczniowie zostali przebrani w kolorowe, regionalne chusty. Nauczyli się kilku słów po ,,madagaskarsku”, a nawet obejrzeli teledysk lokalnego artysty. Zobaczyli, jak wyglądają słodycze i zabawki ich rówieśników z wyspy. W drugim etapie wycieczki uczniowie obejrzeli pomnik przyrody na Placu Łuczkowskiego w Chełmie i piękną panoramę miasta i okolic z rezerwatem ,,Stawska góra” z Górki Chełmskiej. Na koniec zasłużony odpoczynek – relaks w Chełmskim Parku Wodnym. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Organizatorem przedsięwzięcia była nauczycielka geografii- p. Agnieszka Stachowicz.