Uczeń Tomasz Górecki zajął III miejsce wPowiatowym Konkursie Literackim „Piszę bajkę, baśń, legendę” w kategorii klas IV – VI zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. por. Zb. Twardego ps. „Trzask” w Rudzie-Hucie pod patronatem Starosty Chełmskiego. Nasz czwartoklasista napisał „Baśń o dzielnych pszczołach”, która została doceniona przez komisję i została opublikowana w zbiorze pokonkursowym „Wędrówki do świata wyobraźni”. Otrzymał książkę ze swoją baśnią, dyplom i nagrodę rzeczową.

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w Chełmie zorganizował XII edycję Rejonowego Konkursu „Z DALEKA I Z BLISKA” popularyzującego twórczość pisarzy i poetów polskiego romantyzmu. Wśród nagrodzonych są uczniowie naszej Szkoły:
• Tomasz Górecki kl. IV – II miejsce;
• Aleksandra Wójcik kl. VIII – II miejsce;
• Angelika Blacha kl. IV – wyróżnienie;
• Nikola Imbirowicz kl. IV – wyróżnienie;
• Mateusz Martyniuk kl. IV – wyróżnienie;
• Natalia Gąsiorowska kl. VIII – wyróżnienie,
którzy wykonali piękne prace plastyczne ilustrujące wybrane ballady Adama Mickiewicza. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka języka polskiego p. Aneta Stadnik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!