Dnia 10 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu odbyła się VIII Gminna Olimpiada Przedszkolaków pod hasłem: „Żyj zdrowo na sportowo”. W olimpiadzie wzięły udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Czerniejowie, Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu. Zawody sportowe rozpoczęto od przemarszu drużyn z transparentami. W dalszej części uroczystości Pan Paweł Łapiński z-ca Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu dokonał oficjalnego otwarcia VIII Gminnej Olimpiady Przedszkolaków ceremonią złożenia symboli olimpijskich i przyrzeczenia sportowego życząc zawodnikom wspaniałej zabawy w duchu fair play.

W uroczystości wziął udział Przewodniczący Rady Gminy Kamień pan Zbigniew Czerwonka oraz uczniowie klas młodszych wraz z opiekunami. Podczas VIII Gminnej Olimpiady Przedszkolaków rozegrano 6 konkurencji sportowych. Serdeczny doping i aplauz ze strony uczniów klas 1-3 oraz ich opiekunów stworzył miłą atmosferę w sportowych zmaganiach przedszkolaków. Każde dziecko mogło znaleźć dla siebie odpowiednią konkurencję i zaprezentować swoje umiejętności przed kolegami i zgromadzonymi kibicami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem rozgrywały poszczególne konkurencje. Na ich twarzach widać było uśmiech i zadowolenie – a właśnie o to chodziło organizatorom, aby dać dzieciom okazję do wspólnej zabawy, do sportowej rywalizacji, w której nie było przegranych, każdy był zwycięzcą. Na zakończenie uczniowie z klasy trzeciej zaprosili wszystkich uczestników do wspólnej zabawy przy muzyce „Mama-mia”. Wręczenia dyplomów, nagród rzeczowych dla drużyn oraz podziękowań dla opiekunów dokonał Pan Paweł Łapiński. Na zakończenie uroczystości drużyny zaproszono do wspólnego zdjęcia, a następnie na słodki poczęstunek. Wydarzenie to przyczyniło się  do promowania wśród najmłodszych aktywności fizycznej, kształtowania postawy zdrowej rywalizacji, do integracji przeszkoli wokół idei aktywności fizycznej. Olimpiada Sportowa Przedszkolaków zapewniła dzieciom dobrą i bezpieczną zabawę o charakterze sportowym oraz dała możliwość wykazania się osiągnięciami sportowymi na miarę swoich możliwości. Nad całością rozgrywek czuwały organizatorki olimpiady: pani Barbara Szczygieł i pani Anna Kozyrska.

Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Kamień – pana Dariusza Stockiego, fundatora nagród rzeczowych dla przedszkolaków, a także do Rodziców dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kamieniu za przygotowanie słodkich upominków i poczęstunku.

Do zobaczenia za rok!