W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie dla środowiska” organizowanej we współpracy Lubelskiego Kuratora Oświaty z Marszałkiem Województwa Lubelskiego i Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem: „Misja: czyste powietrze. Projekt: Smogożerca”.

W konkursie udział wzięli wychowankowie z Oddziału Przedszkolnego: Martyna Rzepka, Jagoda Klekotiuk i Aleks Smoter. Prace plastyczne dzieci wykonywały z wielkim zaangażowaniem pod kierunkiem wychowawczyni - pani Barbary Szczygieł. Spośród uczestników konkursu wyróżnienie uzyskała Jagoda Klekotiuk, która otrzymała dyplom, grę edukacyjną i książkę o tematyce przyrodniczej.