15.09.2022 r. gościliśmy w naszej szkole podróżnika P. Mariusza Chołody. Pan zabrał uczniów kl. IV-VIII w wirtualną podróż do Argentyny. Dzieci miały niecodzienną okazję poznać geografię, kulturę i biologię tego terenu. ,,Zwiedzały” wyjątkowe miejsca oraz poznawały ważnych Argentyńczyków. ,,Podpłynęły”  motorówką pod jeden z największych wodospadów świata i ,,odwiedziły” indiańską rodzinę. Obejrzały też minerały wydobywane w Argentynie takie jak kwarc i ametyst. Bardzo oryginalnie wyglądali uczniowie w argentyńskich strojach ludowych. Wszystkim podobał się ,,Wlazł kotek na płotek…” zagrany przez naszych uczniów za pomocą instrumentów z opisywanego regionu. Na koniec wszyscy zebrani nauczyli się dwóch tańców wywodzących się z Ameryki Południowej. Było ciekawie, barwnie i wesoło. Na długo zapamiętamy Argentynę i Argentyńczyków.

Organizatorem tego przedsięwzięcia była nauczycielka geografii- P. Agnieszka Stachowicz.