W bieżącym roku szkolnym uczniowie ze swoimi wychowawcami podjęli wiele ważnych działań w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Sprzątanie Świata”.

Uczniowie kl. 1 uczestniczyli w pogadance na temat segregowania śmieci i recyklingu, obejrzeli film edukacyjny - "Czysto, ładnie i bez śmieci" i ułożyli tematyczną rymowankę. Dzieci z kl. II napisały piękny wiersz pod tytułem ,,Sprzątanie Świata”. Uczniowie z kl. III podczas zajęć kształtujących kreatywność wykonali ze zużytych opakowań, plastikowych butelek, tektury, kolorowego papieru, nakrętek i innych materiałów bardzo oryginalne „Eko –Stworki – Segregatorki”. Uczniowie klasy IV uczestniczyli w pogadance dotyczącej rodzajów śmieci i wykonali plakaty dotyczące segregacji odpadów. Klasa V opracowała lapbook związany z tegorocznym hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze" a kl. VI ułożyła wiersz tematyce akcji. 5-latki z gry Leśne Skrzaty i dzieci z ,,zerówki” posprzątały teren wokół szkoły, a siódmoklasiści pozbierali śmieci, które zalegały na poboczach drogi w pobliżu naszej placówki i wzdłuż Kanału Kacapskiego. Do akcji sprzątania włączył się także szkolny wolontariat kierowany przez P. Karolinę Smolirę. Szkoła uzyskała stosowny certyfikat, potwierdzający udział w tej ważnej, ogólnopolskiej akcji na rzecz czystości środowiska.

Koordynatorem szkolnej akcji ,,Sprzątania Świata” była nauczycielka przyrody- P. Agnieszka Stachowicz.