14 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. O godz. 8.00 przy dźwiękach muzyki, do udekorowanej sali gimnastycznej w przepięknych biretach na głowach i w galowym stroju wkroczyli najmłodsi uczniowie, których gorąco powitano gromkimi brawami.
Recytowane wiersze i piosenka „Ślubowanie….” zaprezentowane przez starsze koleżanki były miłym zaproszeniem pierwszaków do ich występu na scenie. Pierwszoklasiści w obecności Pani Edyta Ośko – Dyrektora Szkoły, Pana Dariusza Stockiego – Wójta Gminy Kamień, zaproszonych gości, rodziców oraz nauczycieli zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, nauki szkolnej oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pierwszoklasiści pięknie zdali i już mogą być przyjęci do braci uczniowskiej.

Przed oficjalną częścią uroczystości został odśpiewany hymn. W podniosłej atmosferze bohaterowie uroczystości ślubowali na sztandar szkoły: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania w brzmieniu Waltza Rain - Fryderyka Chopina, Dyrektor Szkoły – Pani Edyta Ośko dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Upominki pierwszoklasistom wręczył: Pan Dariusz Stocki – Wójt Gminy Kamień, Pani Barbara Szczygieł - wychowawczyni klasy oraz Przewodnicząca Rady Szkoły - Pani Marta Stafińska wraz z rodzicami uczniów klasy pierwszej. Podsumowaniem uroczystego Ślubowania kl. I było pamiątkowe zdjęcie z zaproszonymi gośćmi. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla dzieci.
W roku szkolnym 2022/2023 uroczyste Ślubowanie złożyli:
• Angelika Babiarz
• Jeremi Wiktor Ciach
• Maria Dobrzyńska
• Mateusz Dudek
• Julia Grabowska
• Aleksandra Grzywny
• Amelia Guz
• Jagoda Klekotiuk
• Amelia Koszałka
• Szymon Łysiak
• Antoni Malinowski
• Szymon Mączka
• Julian Niemczuk vel Adamczuk
• Martyna Rzepka
• Aleks Smoter
• Bartłomiej Struś
• Maja Szpindowska
• Zuzanna Usydus

Drogie Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami.
Życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

14 października to również Dzień Edukacji Narodowej i z tej właśnie okazji Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Emilia Pietrucha złożyła w imieniu uczniów podziękowania i serdeczne życzenia wszystkim Pracownikom szkoły za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Podczas uroczystości, Dyrektor szkoły p. Edyta Ośko, wręczyła Nagrody Dyrektora wybranym nauczycielom. Nauczyciele oraz pracownicy obsługi zostali również wyróżnieni przez Wójta Gminy Kamień p. Dariusza Stockiego.

Na zakończenie wszyscy pracownicy szkoły otrzymali drobne upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski.