W przeddzień Święta Edukacji uczniowie kl. VII i V wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach geograficznych pod hasłem: ,,Tajemnice wymarłego świata” w Muzeum Ziemi Chełmskiej. Odbyli tam wirtualną podróż do bardzo odległych czasów. Poznali gatunki organizmów, które żyły dawniej takie jak: łodziki, mamuty, nosorożce włochate, tygrysy szablozębne, ryby pancerne, dinozaury a nawet smoki. Oglądali różne kości i odciski wymarłych zwierząt i roślin. Podziwiali wielkie skamieliny amonitów i drobnych belemnitów. Wykonali także prace plastyczne dotyczące nowo poznanych organizmów. W czasie wycieczki obejrzeli także na Starówce chełmskiej dwa unikalne drzewa- pomniki przyrody: miłorząb japoński i aliant gruczołowaty. Na koniec coś pysznego.

Organizatorem wyjazdu była nauczycielka geografii i biologii P. Agnieszka Stachowicz.

Uczestnicy wycieczki bardzo dziękują Panu Dariuszowi Stockiemu- Wójtowi Gminy Kamień, za  bezpłatne udostępnienie środka transportu na wycieczkę.