Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

21 listopada 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. Dlatego społeczność uczniowska naszej szkoły w Kamieniu włączyła się do akcji Unicef-u organizując uroczysty apel podczas którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami klasy IV przedstawili najważniejsze punkty zawarte w Konwencji Praw Dziecka.

W czasie spotkania uczniowie klas IV – VIII mieli możliwość wzięcia udziału w zadaniu, które uświadomiło im, jakie prawa posiadają. Tego dnia również uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć wyjątkowego Polaka - Janusza Korczaka – prekursora walki o prawa dziecka w Polsce, a uczniowie klasy VIII rozegrali mecz piłki siatkowej, któremu przyświecało hasło „Wszyscy mają jedną drużynę – drużynę praw dziecka.”Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka zakończył „niebieski marsz”, w którym wzięły udział dzieci z klasy I. Po uroczystym apelu dzieci otrzymały prezenty od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Laureatami konkursu poświęconego Januszowi Korczakowi zostali:
Michał Sędłak kl. IV
Angelika Blacha kl. V
Kuba Kasperek kl. VI.
Wielkie gratulacje!
Organizator akcji: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Dorotą Malinowską i Agnieszką Stachowicz

#unicefpoland
#WorldChildrensDay

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.