Podczas tegorocznej jesieni wychowankowie oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni p . Anny Kozyrskiej brali udział w XIX Przeglądzie Prac Plastycznych „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza”, którego organizatorem był Roztoczański Park Narodowy. Temat tegorocznej edycji przeglądu brzmiał: „Sto dwadzieścia odcieni jesieni w 120. rocznicę urodzin malarki”. Ideą przeglądu było upamiętnienie znaczenia Aleksandry Wachniewskiej dla ochrony przyrody i kultury Roztocza, a także przybliżenie postaci artystki, jako wzoru godnego naśladowania oraz zachęcenie dzieci do wyrażenia swoich przemyśleń i przeżyć w formie pracy plastycznej, kształtowanie postaw właściwego stosunku do przyrody i poznanie walorów przyrodniczych Roztoczańskiego Parku Narodowego. 21 grudnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe nadesłane przez organizatora.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!