31 stycznia 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ciszy i Spokoju. Celem tego wyjątkowo cichego dnia było uświadomienie uczniom, że cisza pomaga skupić się oraz odpocząć, a hałas wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie naszego organizmu. Wtorkową akcję nadzorowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz samorządy klasowe, którzy przypominali o zasadach panujących na korytarzach podczas przerw międzylekcyjnych. Przewodniczący klas udzielali upomnień uczniom, którzy zapomnieli o obowiązku zachowania ciszy. Uczniowie przebywający w szkole tego dnia proszeni byli o wykorzystywanie w komunikacji jedynie różne formy języka niewerbalnego, m.in. elementy języka migowego, liściki, czy mimikę. Dozwolone było korzystanie z tabletu graficznego lecz zabroniono tego dnia korzystania z telefonu. Samorząd Uczniowski zapewnił dla starszych dzieci jak i młodszych kącik z przyborami szkolnymi oraz grami, dzięki którym uczniowie mogli miło i ciekawie spędzić czas na korytarzu. Uczniowie, którzy przestrzegali zasad tego dnia otrzymywali naklejki. Na koniec dnia najcichsi uczniowie zostali nagrodzeni. W klasach I-III byli to Maja Szpindowska, Mateusz Dudek, Martyna Rzepka, Jagoda Klekotiuk, Lena Kasperek, Dawid Panas, Zuzanna Siejko, Pola Ciach, Wiktoria Martyniuk oraz Aleksandra Nafalska. W klasach IV-VIII wybrani uczniowie otrzymali Voucher na „dzień bez pytania”. Nagrodzeni to: Katarzyna Świdroń, Amelia Piech, Maja Petruk, Martyna Kozyrska, Tomasz Norko, Mateusz Martyniuk, Marcin Karczmarski, Filip Malinowski, Michał Wójcik, Kamil Kupracz, Bartosz Szewczuk, Hubert Martyniuk, Katarzyna Kołtun, Kacper Peterewicz, Filip Kraczkowski.