14 lutego w naszej szkole gościliśmy animatora z grupy „Zaelektryzowani”, który zaprosił nas na niecodzienną lekcję chemii i fizyki z elementami biologii. Uczniowie wzięli udział w spektaklu naukowym pt. „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne” Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. Pan Jakub zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Jednym z wielu elementów pokazu była możliwość aktywnego uczestnictwa w doświadczeniach, z czego nasi uczniowie byli najbardziej zadowoleni. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele zabawy, było mnóstwo śmiechu, ale również dzieci otrzymały sporą porcję wiedzy. Lekcja pozwoliła dzieciom dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne, które towarzyszą im często na co dzień.
Lekcję zorganizowała pani Agnieszka Baran – Reducha nauczyciel chemii i fizyki.