W dniu 17 marca 2023 r. w naszej placówce odbyło się spotkanie z pszczelarzem, w którym udział wzięły dzieci z grup przedszkolnych, a także uczniowie klas I – III. Tematem przewodnim spotkania było „Miodobranie”. Mistrz pszczelarstwa w ciekawy sposób przedstawił budowę pszczół, opowiedział o sposobach porozumiewania się tych owadów oraz o tym, jak nektar trafia do ula i w jaki sposób pszczoły przerabiają go na miód. Dodatkowo zaprezentował także sprzęt, którego używają pszczelarze w procesie miodobrania i wyjaśnił, jak przebiega cały ten proces, który kończy się napełnianiem słoików miodem. Największy zachwyt wywołała możliwość samodzielnej obsługi wirówki do miodu przez każdego uczestnika spotkania. Zajęcia były bardzo interesujące i wartościowe. Każde dziecko dostało niespodziankę w postaci małego słoiczka miodu. Na koniec odbyła się degustacja wafelków polanych pysznym miodem.