Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

29 listopada 2017 roku w klasie VI odbyły się interdyscyplinarne zajęcia przyrodniczo-polonistyczne: Jesteśmy aktorami w teatrze śwatła i cieni.
Na początku lekcji p. Agnieszka Stachowicz zapoznała uczniów z budową, działaniem i zastosowaniem grafoskopu. Uczniowie obejrzeli to urządzenie i przeanalizowali foligram obrazujący wykorzystane w nim zjawisko odbicia i skupiania promieni świetlnych.
W daszej części lekcji wykorzystali w praktyce zdobytą wiedzę, opracowując barwne foliogramy – ilustracje do wierszy. Uczniowie pracowali zespołowo (pod kierunkiem p. Anety Stadnik), przygotowując i prezentując inscenizacje utworów Małgorzaty Strzałkowskiej.

Pod koniec uczniowie wypowiedzieli się na temat zajęć: „Było fajnie, powinno być więcej takich lekcji...”, „Bardzo mi się podobało.”, „Podobała mi się praca zepołowa.”, „Interesująca lekcja, pełna humowu i nauki.”, „Podobał mi się teatr śwatła i cieni. Chciałbym więcej takich lekcji.”; „Fajnie było tworzyć te obrazki.” „Dowiedziałam się więcej o grafskopie”.


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.