24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się uroczysty apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, pod przewodnictwem p. Doroty Malinowskiej. Celem apelu było uświadomienie wszystkim, że ziemia to dom nie tylko ludzi, ale również zwierząt i roślin. Wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby wystarczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – prowadząc ekologiczny styl życia, egzystując  w zgodzie z naturą i troszcząc się o przyrodę.

W tym dniu dzieci założyły ubrania w kolorze zielonym, na znak, by nasza planeta była czysta i zielona. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób dbać o przyrodę, obejrzeli edukacyjne filmy, przedstawiające, w jaki sposób następuje dewastacja naszej planety. Wiele emocji wśród uczestników wzbudziła piosenka „Earth Song” - Michaela Jacksona, przedstawiająca niszczoną przez ludzi planetę, która zmusiła widzów do głębokiej refleksji.

W związku z obchodami Dnia Ziemi została przygotowana wystawa, którą po apelu nasi uczniowie mogli podziwiać. Uczniowie klasy IV wykonali użyteczne rzeczy ze starych, zużytych ubrań. Z kolei uczniowie klasy V stworzyli wspaniałe zabawki z recyklingowych materiałów. Klasa VI wykonała piękne plakaty pt. „Ziemia – nasz dom”. Nasi uczniowie także wzięli udział w porządkowaniu szkolnych rabat, zadbali o to by ogród przed szkołą wyglądał piękniej.

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody to był nasz główny cel.

DZIĘKUJEMY!!!

Pamiętajmy, że Ziemia to nasz dom i musimy o nią dbać.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Dorota Malinowska