W ramach zaplanowanych zadań, promujących czytelnictwo w naszej szkole oraz przystąpienia do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w kwietniu w naszej szkole został zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs plastyczny pod hasłem: "Strona tytułowa mojej ulubionej lektury". Konkurs był zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych przez panią bibliotekarkę Annę Stefanek. 17 maja 2023 r. na apelu szkolnym zostały wręczone dyplomy, wyróżnienia i nagrody.
W kategorii klas I - III laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Kacper Czarnecki kl. II i Jessica Dyczko kl. III;
II miejsce - Julia Grabowska kl. I, Lena Kasperek kl. II, Krzysztof Kołtun kl. II;
III miejsce - Martyna Rzepka kl. I, Jan Szpak kl. II.
W kategorii kl IV - VIII laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Weronika Dyczko kl. IV;
II miejsce - Oliwia Skotak kl. V;
III miejsce - Mateusz Guz kl. VI, Weronika Usydus kl. IV.
Wyróżnienia otrzymali: uczniowie kl. I: Zuzanna Usydus, Aleksandra Grzywny, Maria Dobrzyńska, Maja Szpindowska; uczniowie kl. II: Zuzanna Siejko, Nina Kozaczuk oraz uczennica kl. III: Aleksandra Nafalska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
Przypominamy, że trwa konkurs na Czytelnika Miesiąca Maja oraz konkurs na Czytelnika Roku na podstawie ilości wypożyczonych i przeczytanych książek z naszej szkolnej biblioteki. Zapraszamy wszystkich uczniów, a zarazem czytelników szkolnej biblioteki do udziału w konkursie.