Miło nam poinformować, że uczennice klasy IV: Natalia Kołtun i Katrzyna Wawrzyacka 18 maja 2023 r. zajęły II miejsce w międzyszkolnym konkursie czytelniczym „Moi szwedzcy przyjaciele. Czy dobrze ich znam?” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie. Dziewczęta przygotowały pracę plastyczną „Kolorowy świat bohaterów książek
Astrid Lindgren”. Podczas potyczek rozwiązały test wiedzy na temat życia i twórczości Astrid Lindgren, Szwecji oraz treści książek: „Dzieci z Bullerbyn” oraz „ Pippi Pończoszanki”. Następnie zmagały się z zadaniami praktycznymi: układanie puzzli, przyklejanie piegów, wskazywanie bohaterów na podstawie atrybutów. Było to nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale też wspaniałą zabawa.Nasze laureatki otrzymały dyplomy, piękne nagrody książkowe i drobne upominki. Ponadto zwiedziły bibliotekę oraz obejrzały wystawę „Między stronami… rzeczy znalezione w książkach”.
Uczennice do konkursu przygotowywała p. Aneta Stadnik

Gratulujemy!