Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

29 listopada 2017 r. wraz z kolegami z klas IV, V i VII obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego „Smyk”.

Bohaterem był chłopiec Mieszko, który nie chce się uczyć historii i nic nie wie o swojej Ojczyźnie. Gdy czekał w bibliotece na swojego tatę, postanowił odrobić trzy zadania z historii. Z pomocą czarownicy, która opowiedziała legendę o początkach państwa polskiego wykonał pierwsze zadanie polegające na wymienieniu i opisaniu polskich symboli narodowych. W drugim zadaniu pomogła mu Jadzia (dziewczynka z czasów II wojny światowej), z którą przypomniał sobie Katechizm polskiego dziecka Władysława Bełzy. Natomiast wraz z siostrą uzupełnił notatkę dotyczącą najważniejszych miejsc w Polsce (góry, stolica, rzeki, historyczne miasta). Wszystkie zadania wykonał szybko i sprawnie. Postanowił nawet, że następnego dnia poprosi o dodatkową pracę domową, którą odrobi wraz ze swoją babcią, która pamięta czasy II wojny światowej.

Dwie aktorki wcieliły się w role bohaterów; grały na tle biało – czerwonej dekoracji. Przedstawienie wzbogacone było pieśniami patriotycznymi.

Przedstawienie podobało nam się. Była to interesująca lekcja historii i patriotyzmu.

 

Uczniowie kl. VI


 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.