7 czerwca 2023 roku nasza szkoła obchodziła Szkolny Dzień Języków Obcych. Dla wszystkich uczniów jest to okazja do zabawy językowej, poznania innych kultur i spędzenia czasu razem. To również dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.
Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

Spotkanie wspaniale poprowadziły uczennice klasy VIII – Emilia Pietrucha, Olga Kołtun oraz Emilia Drygasiewicz. Dziewczynki z klasy IV przedstawiły scenkę, w której ukazały jak ważna jest znajomość języków obcych, a uczniowie klasy V scenki, które pokazały jak może być trudno i niezręcznie gdy nie zna się języka obcego. Nie obyło się bez pokazu talentów ponieważ uczennice Zuzanna Smolira, Julia Skibińska, Katarzyna Wawrzycka, Nikola Imbirowicz, Pola Ciach oraz Jessica Dyczko ukazały nam swoje talenty nie tylko wokalne ale także językowe śpiewając piosenki anglojęzyczne. Podczas spotkania uczniowie bawili się świetnie podczas konkursów oraz quizów językowych. Po spotkaniu wszyscy mogli skorzystać z kiermaszu mufinkowego przygotowanego przez uczniów: Lenę Kutarbę, Katarzynę Wawrzycką, Martynę Kozyrską, Natana Glinę, Olgę Schab, Lidię Waszczuk, Zofię Ciach oraz Julię Rzepkę.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!
Organizator: SU, nauczyciel języka angielskiego – p. Dorota Malinowska, p. Małgorzata Tokarczuk oraz nauczyciel języka niemieckiego- p. Beata Altmajer