„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Z tej to okazji 23 listopada 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego kl. 0 – „A” ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu pod opieką wychowawczyni p. Barbary Szczygieł uczestniczyły w klasowych Andrzejkach pod hasłem: „Czary – mary niech się spełnią czary”.  W tajemniczej i magicznej atmosferze dzieci poznały zwyczaje i wróżby andrzejkowe. Największą radość dzieciom przyniosły wróżby: „ Mowa kwiatów”, „Marsz butów” i  „ Magiczna liczba”. Dodatkowo atmosferę dzieciom w przedszkolu umiliła zabawa przy muzyce oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Przyjęcie klasowe można uznać za udane, gdyż wśród dzieci zagościł radosny i czarodziejski nastrój.