4 październik otwiera Światowy Tydzień Zwierząt, który kończy się 10 października. Warto jednak pamiętać, że cały październik jest miesiącem, który poświęcony jest zwierzętom. Świętowanie tego dnia ma na celu przypomnienie i uświadomienie ludziom, że zwierzęta to istoty żywe, które również mają swoje prawa, m.in. do opieki czy dobrego traktowania. Poza tym ma za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań ludzi wobec zwierząt.
Dziś w naszej szkole uczniowie mieli okazję posłuchać występu członków Samorządu Uczniowskiego, którzy przypomnieli społeczności szkolnej jak należy dbać o zwierzaki. Uczniowie klasy VII przedstawili prawa zwierząt i przestrzegli, że ich łamanie podlega karze. Tego dnia wszyscy uczniowie mogli pochwalić się swoimi pupilami przynosząc ich zdjęcia, które zostały umieszczone na szkolnej gazetce. Na koniec rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem „MÓJ ZWIERZAK – MÓJ PRZYJACIEL”. Zwycięzcami zostali: Julita Szpak, Maja Szpindowska, Nina Kozaczuk, Maria Otkała, Michał Sędłak i Paweł Górecki. W konkursie brali udział także Janek Szpak, Maryla Kozaczuk, Julia Imbirowicz, Maja Smolira, Jakub Laskowski, Antek Malinowski, Kacper Czarnecki, Tomek Górecki, Lena Kasperek, Zuzia Siejko, Gracjan Stocki, Michał Jakimiuk, Zuzia Smolira, Kuba Smolira, Gabryś Smolira, Kacper Żbikowski, Julia Grabowska, Bartosz Baryłowski, Klaudia Dzwonik, Mateusz Dudek oraz Krzysztof Kołtun.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Od 18 do 31 października w naszej szkole organizowana jest zbiórka karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana do punktu tymczasowego pobytu zwierząt z terenu gminy Kamień.
DBAJMY O SWOJE ZWIERZĘTA!
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.