Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie edukacyjnym Grupy Polenergia ,,Graj z nami w zielone!”. Projekt ten ma na celu przybliżenie młodym ludziom zagadnienia związane z szeroko rozumianym zrównoważonym rozwojem. Podnoszenie wiedzy w zakresie transformacji energetycznej, ochrony powierzchni ziemi i wód oraz zasad gospodarki w obiegu zamkniętym. Specjalnie przygotowane scenariusze lekcji oraz Ekozeszyty stanowią kompleksowy program edukacji proekologicznej podzielonej na trzy tematy:

• Działamy z energią” – podejmuje kwestie związane z przyczynami zmian klimatu oraz skupia się na Odnawialnych Źródłach Energii i ich istotnym znaczeniu dla naszego środowiska,
  • „Sprytne rady na odpady” – porusza zagadnienie dotyczące segregacji odpadów,
  • „Woda zdrowia doda! Klimatyczne wyzwania” – przedstawia temat zmian klimatycznych i gospodarowania wodą.

Zagadnienia te mają na celu uwrażliwienie uczniów na fakt, że wszyscy mamy wpływ na to, co się dzieje wokół nas, bo to od nas w dużej mierze zależy jak będzie wyglądało nasze jutro.
Partnerami projektu są Kulczyk Foundation oraz UNEP/GRID – Warszawa.

Koordynatorem projektu jest p. Dorota Malinowska i p. Agnieszka Stachowicz