W styczniu przybył do naszej szkoły podróżnik Pan Mateusz Chołody. W czasie spotkań z uczniami kl. 0-VIII przybliżył w ciekawy sposób zagadnienia dotyczące Egiptu. Uczniowie poznali największe miasta, budynki i obiekty turystyczne tego państwa. Zapoznali się z jego przyrodą i kulturą. Wesołe opowieści podróżnika były wzbogacone oryginalną prezentacją multimedialną. Pan Chołody zaprezentował przeróżne rekwizyty związane z tradycjami i religią regionu. Uczniowie byli przebrani w tradycyjne stroje arabskie, podjęli także próbę ,,mumifikacji’’ ciała. Wysłuchali wiele ciekawostek dotyczących dawnego i współczesnego Egiptu. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało. Organizatorem tego przedsięwzięcia była nauczycielka geografii Pani Agnieszka Stachowicz.