19 stycznia 2024 r. w klasie piątej odbyła się „Uczta na Olimpie“, czyli lekcja języka polskiego poświęcona bogom, herosom i nimfom z mitologii greckiej. Uczniowie przygotowali piękne stroje nawiązujące do epoki oraz atrybuty wybranej postaci. Następnie zaprezentowali się oraz zaprosili do spróbowania nektaru i ambrozji. Na pięknie przystrojonym stole znajdowały się potrawy godne niebiańskich uczt. Gościem honorowym była Pani Edyta Ośko – Dyrektor Szkoły. Uczestnicy uczty otrzymali także drobne upominki od nimfy Klio – podziękowania w postaci oryginalnej łyżeczki deserowej wraz ze słodyczami i mottem. Wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością, a potrawy wyśmienicie smakowały. Uczniowie uczyli się, bawili, ale i miło spędzili czas...
- Następna uczta dopiero za dwa lata – tym razem spotkanie na zamku Balladyny i Kirkora.