13 lutego 2024 roku w ramach lekcji o kulturze krajów brytyjskich nasi uczniowie mieli okazję poczuć namiastkę PANCAKE DAY, czyli Dnia Naleśnika, obchodzonego w krajach anglojęzycznych. Podczas tego dnia nie tylko pochłania się naleśniki, ale także organizowane są liczne zawody z tym daniem związane, czyli Pancake Race. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili lekcję wszystkim uczniom naszej szkoły dotyczącą zwyczajów Dnia Naleśnika, a także zorganizowali kilka naleśnikowych konkurencji. Wybrani uczniowie tworzyli autorskie przepisy na naleśniki, a chętni odpowiadali na zadawane pytania. Główną atrakcją był konkurs dla klas I-VIII w podrzucaniu naleśnikiem. Wspaniałej zabawie towarzyszył duch rywalizacji o tytuł najsprytniejszego mistrza patelni. Okazali się nimi Antoni Malinowski z klasy II, Jessica Dyczko kl. IV, Lena Kutarba kl. V oraz Kamil Kupracz z kl. VIII. Wyróżnieni otrzymali stroje kucharza, pozostali uczestnicy za udział w zabawie dostali słodkie co nieco. Na przerwach uczniowie mogli korzystać z naleśnikowego kiermaszu przygotowanego przez wybranych uczniów: Jessicę Dyczko, Lenę Kołtun, Wiktorię Martyniuk, Lenę Kutarbę, Amelię Piech, Oliwię Dyć, Martynę Kozyrską, Lidię Waszczuk, Michała Wójcika oraz Zofię Ciach. Dziękujemy za wspaniałe pyszności!
Organizator: Samorząd Uczniowski: Weronika Dyczko, Bartosz Kołosiński, Tomasz Górecki, Hubert Martyniuk, Wiktoria Martyniuk, Zuzanna Smolira,  opiekun SU D. Malinowska