Dnia 12 grudnia 2017 roku w Oddziale Przedszkolnym w kl. 0 – „A”, pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Szczygieł odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami pod hasłem: „ Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Celem zajęć było kształtowanie u dzieci emocjonalnego stosunku do tradycji świątecznych, przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, zachęcanie do wypowiedzi słownych, kształtowania wrażliwości i ekspresji plastycznej, a także śmiałego wyrażania swoich pomysłów. Na zajęciach warsztatowych panowała miła i radosna atmosfera świąteczna. Rodzice chętnie włączyli się do pracy i pomagali swoim pociechom. Wspólnie z dziećmi wykonali prace plastyczne pt. „ Brokatowa bombka”, a w następnej kolejności wszyscy zmagali się z wykonaniem jak najbardziej oryginalnego stroika świątecznego.