W ramach działań obejmujących "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025" - Priorytet 3. nasza szkoła nawiązała bliższą współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Strachosławiu. Uczniowie kl. V wraz z nauczycielami: p. A. Stadnik, p. A. Stefanek i p. D. Karas odwiedzili w piątek 1 marca 2024r Gminną Bibliotekę Publiczną, gdzie mogli zapoznać się z działalnością biblioteki oraz poznać zbiory biblioteczne. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną związaną z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego oraz pracowali w grupach tworząc ciekawe plakaty rozwijające umiejętności językowe.