21 marca 2024 roku obchodziliśmy Dzień św. Patryka – narodowe i religijne święto Irlandii celebrowane w rocznicę śmierci Patrona Zielonej Wyspy (17 marca). Nasi uczniowie nie po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, dlatego tym razem, ich wiedza na temat Świętego Patryka i Irlandii była poddana sprawdzeniu. Uczeń klasy VI Mateusz Martyniuk zadawał uczniom pytania, za dobrą odpowiedź można było otrzymać nagrodę w postaci czekoladowej monety. Pierwszą część zakończył Jakub Lackowski z odziału przedszkolnego, śpiewając piosenkę pt. "Little Leprechaun".
W drugiej części spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Your face sounds familiar”, w którym uczestnicy naśladowali swoich ulubionych artystów. Konkurs prowadzili Weronika Dyczko oraz Bartosz Kołosiński, a brali w nim udział:

Antoni Malinowski - piosenka Avy Max pod tytułem „Every time I cry”,
Maria Otkała - piosenka „Wonder” Michaela Patricka Kelly”,
Nina Kozaczuk w duecie z Zuzanną Siejko - piosenka Viki Gabor „That's What She Said”,
Michał Jakimiuk - piosenka Tylor Swift „Welcome to New York”,
Zuzanna Smolira - piosenka „Thousand years Christiny Perri”,
Aleksandra Nafalska - piosenka „Flowers” Miley Cyrus”,
Wiktoria Martyniuk - piosenka Duy Lipy „One Kiss”,
Julia Skibińska - piosenka Shakiry „Try everything”,
Nikola Imbirowicz oraz Lidia Waszczuk - piosenka Jennifer Lopez i Pitbulla „On the floor”.
Uczestnicy tak wspaniale zaprezentowali swoje talenty wokalne, że nasze Jury w składzie: Pola Ciach, Klaudia Świrek-Świerszcz oraz Kuba Rudzki miało wielki problem z wyłonieniem zwycięzcy. Dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali tytuł Laureata i ZŁOTĄ PŁYTĘ oraz gromkie brawa od zachwyconej widowni.
W tym dniu każdy mógł spróbowć pysznych galaretek przygotowanych specjalnie na tę okazję przez dzieci z Punktu Przedszkolnego 5-latki i Oddziału Przedszkolnego, a także przez Uczniów klas I - III.
Organizator: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Dorotą Malinowską