25 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Kamieniu odbyło się spotkanie wielkanocne, podczas którego uczniowie klasy pierwszej i drugiej przedstawili Misterium Męki Pańskiej pod hasłem: ,,Zbawienie przyszło przez krzyż...”. W poetyckich tekstach dzieci zobrazowały zebranym mękę i śmierć Pana Jezusa, zwracając szczególną uwagę na przeżycia, jakie mogły towarzyszyć uczniom Pana Jezusa oraz Jego Matce. Śpiewając religijne pieśni mali aktorzy utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że WIELKANOC to najważniejsza uroczystość chrześcijan. Całość dopełniły urokliwe stroje małych aktorów przygotowane przez rodziców. Po uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, min.: Pan Dariusz Stocki – Wójt Gminy Kamień, Pan Zbigniew Czerwonka – Przewodniczący Rady Gminy Kamień oraz Pani Joanna Wojciszko – emerytowany nauczyciel religii składając wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia.
Uroczystość przygotowały: p. Barbara Szczygieł i p. Anna Kozyrska.