Patron naszej szkoły, Tadeusz Kościuszko, jest nie tylko polskim, ale i amerykańskim bohaterem narodowym, o czym przypomnieli uczniowie klasy V i VI, którzy z okazji Dnia Patrona Szkoły przygotowali uroczystą akademię. W jej trakcie na scenie pojawiły się krakowianki, kosynierzy i sam Tadeusz Kościuszko. Natomiast dziennikarze stacji telewizyjnej TVWiesz zaprezentowali uczestnikom uroczystości wiele ciekawych faktów z życia patrona szkoły. Program artystyczny wzbogacił występ chóru szkolnego i poczet sztandarowy szkoły. Na koniec uczniowie mogli wykazać się wiedzą o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki, odpowiadając na pytania zadawane przez biorącą udział w akademii koleżankę.