11 czerwca 2024 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do Lublina pod opieką: pani Barbary Demczuk Popielnickiej, pani Anny Stefanek i pani Agaty Skibińskiej.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Regionalnego Muzeum Cebularza. Tam dzieci poznały legendę i tradycyjny przepis na ten pyszny specjał Lubelszczyzny. Wcielając się w rolę prawdziwych piekarzy, miały niepowtarzalną okazję własnoręcznie przygotować cebularza. Kroiły cebulę, ważyły mąkę na starej lubelskiej wadze, przesiewały ją przez sito i rozwałkowywały ciasto drożdżowe. Uwieńczeniem warsztatów było zabranie do domu własnoręcznie wykonanych cebularzy. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście Lublina, który zaprowadził nas, aż do Zamku Lubelskiego. Po południu wszyscy udali się do  Cinema City Felicity na seans filmowy pt. „Garfield”. Zabawna historia o leniwym kocie, uwielbiającym lasagne dostarczyła dzieciom wiele radości i śmiechu. Film był idealnym zakończeniem wycieczki, zapewniając wszystkim dawkę dobrego humoru i rozrywki. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kamienia.