Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu

Świetlica

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

11 czerwca 2024 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do Lublina pod opieką: pani Barbary Demczuk Popielnickiej, pani Anny Stefanek i pani Agaty Skibińskiej.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Regionalnego Muzeum Cebularza. Tam dzieci poznały legendę i tradycyjny przepis na ten pyszny specjał Lubelszczyzny. Wcielając się w rolę prawdziwych piekarzy, miały niepowtarzalną okazję własnoręcznie przygotować cebularza. Kroiły cebulę, ważyły mąkę na starej lubelskiej wadze, przesiewały ją przez sito i rozwałkowywały ciasto drożdżowe. Uwieńczeniem warsztatów było zabranie do domu własnoręcznie wykonanych cebularzy. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście Lublina, który zaprowadził nas, aż do Zamku Lubelskiego. Po południu wszyscy udali się do  Cinema City Felicity na seans filmowy pt. „Garfield”. Zabawna historia o leniwym kocie, uwielbiającym lasagne dostarczyła dzieciom wiele radości i śmiechu. Film był idealnym zakończeniem wycieczki, zapewniając wszystkim dawkę dobrego humoru i rozrywki. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kamienia.

Czytaj więcej...

Uczniowie kl. IV- VIII wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PRZYRODA W KOLORACH 2024 ,,Łuskoskrzydłe”. Organizatorzy docenili pracę jednego z uczniów naszej szkoły, który został laureatem tego konkursu.
III miejsce- Bartosz Szewczuk (kl. VIII) – opiekun plastyczny: P. Agnieszka Stachowicz
Wielkie Gratulacje !

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w powiatowym KONKURSIE PLASTYCZNYM „Ja dla pszczoły”, który zorganizował Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej- plakatu promującego ochronę pszczół. Praca powinna przedstawiać wpływ tych owadów na środowisko i ich pożyteczność. Uczeń musiał się wykazać zarówno wiedzą na temat dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą pszczoła miodna, jak i zdolnościami plastycznymi.
Laureatami w/w konkursu zostali uczniowie z naszej szkoły.
I miejsce- Michał Sędłak (kl. V) – opiekun: P. Agnieszka Stachowicz
Wyróżnienie- Klaudia Dzwonik (kl. I) – opiekun: P. Anna Kozyrska
Gratulujemy.

W II półroczu uczniowie klasy VIII brali udział w cyklu Szkolnych konkurów „King of vocabulary”. Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do powtarzania słownictwa przydatnego podczas pisania Egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
Wyniki Konkursu:
I miejsce Zofia Ciach
II miejsce Bartosz Szewczuk
III miejsce Hubert Martyniuk
Gratulacje!

Czytaj więcej...

13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy IV i VI wraz z wychowawcami udali się do Biblioteki Publicznej w Chełmie, gdzie uczestniczyli w oryginalnych zajęciach kreatywnych z książką i klockami Lego. Poznali historię Lego, a także bawili się, tworząc niebanalne konstrukcje (a następnie historyjki) z zestawów klocków Zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z szeroką ofertą dla czytelników, pracą bibliotekarzy, obejrzeli wystawę zdjęć Grupy Paparazzi, a na koniec wysłuchali muzyki z płyty winylowej.

Czytaj więcej...

W maju 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji konkursu „Drugie życie zużytych ubrań” o zasięgu powiatowym, którego organizatorem było Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie. Głównym celem konkursu „Drugie życie zużytych ubrań” było podwyższenie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez odpowiednie zagospodarowanie zużytych ubrań przeznaczonych do wyrzucenia i stworzenie z nich nowych użytecznych rzeczy według własnego pomysłu.

Oto nasi zwycięzcy w kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce

MARTYNA KOZYRSKA kl. VI

III miejsce

TOMASZ GÓRECKI kl. VI

oraz

MICHAŁ SĘDŁAK kl.V

Konkurs odbył się dzięki wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie.

Opiekunem szkolnym uczniów była pani Anna Kozyrska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

7 czerwca 2024 na Strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie  odbyło się urooczyste podsumowanie kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Natura wokół nas”. Wśród nagrodzonych z naszej placówki znaleźli się:

W kategorii I:

Aleksandra Porzycka kl. I

Daria Kozyrska kl. I

W kategorii II:

Lena Kołtun kl. IV

Katarzyna Wawrzycka kl. V

Marika Smoter kl. V

W kategorii III:

Bartosz Kołosiński

Maja Tomaszewska

Opiekunem uczniów była pani Anna Kozyrska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukesów!

Czytaj więcej...

Patron naszej szkoły, Tadeusz Kościuszko, jest nie tylko polskim, ale i amerykańskim bohaterem narodowym, o czym przypomnieli uczniowie klasy V i VI, którzy z okazji Dnia Patrona Szkoły przygotowali uroczystą akademię. W jej trakcie na scenie pojawiły się krakowianki, kosynierzy i sam Tadeusz Kościuszko. Natomiast dziennikarze stacji telewizyjnej TVWiesz zaprezentowali uczestnikom uroczystości wiele ciekawych faktów z życia patrona szkoły. Program artystyczny wzbogacił występ chóru szkolnego i poczet sztandarowy szkoły. Na koniec uczniowie mogli wykazać się wiedzą o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki, odpowiadając na pytania zadawane przez biorącą udział w akademii koleżankę.

Czytaj więcej...

W II semestrze roku szkolnego 2023/2024 uczniowie z kl. I, III oraz z klas IV- VIII uczestniczyli w lekcjach w ramach projektu ,,Graj z nami w zielone” z pakietu edukacyjnego ,,Działamy z energią” udostępnionego szkole przez firmę POLENERGIA. Pani Agnieszka Stachowicz (nauczycielka realizująca zajęcia) zapoznała uczniów ze zjawiskiem zmian klimatycznych. Uczniowie poznali ich przyczyny i skutki. Dzieci uświadomiły sobie także, skąd się bierze prąd i jakie mogą być źródła jego pozyskania. Nauczycielka przedstawiła uczniom rodzaje odnawialnych źródeł energii i wskazała korzyści z ich zastosowania. Na zajęciach przeprowadzono pogadanki, dyskusje, burzę mózgów, zastanawiano się ,,co by było, gdyby..?. Uczniowie analizowali prawdy i mity dotyczące zmian klimatycznych oraz poznawali eko- trendy. Wypełniali różne karty pracy. Uzupełniali krzyżówki, rozwiązywali wykreślanki, rebusy, podążali ,,labiryntami’’, łączyli elementy układanek a nawet analizowali ,,pizzę energetyczną’’. Przeprowadzali doświadczenia z magnesami, termometrami oraz przyrządami obrazującymi pracę odnawialnych źródeł energii. Redagowali listy do władz lokalnych z apelem o podjęcie działań na rzecz poprawy stanu atmosfery. Na lekcjach wykorzystano także zdjęcia, mapy i tablice poglądowe przygotowane przez Polenergię. Wszystkie w/w działania uatrakcyjniły proces lekcyjny i znacząco wzbogaciły wiedzę uczniów w omawianych obszarach tematycznych. Koordynator projektu p. Dorota Malinowska przeprowadziła lekcje w języku angielskim w klasach VII i VIII na temat „Sprytne rady na odpady”- Clever waste tips. Uczniowie zostali zapoznani z terminem ekologia i mieli okazję wykazać się znajomością angielskich słówek tworząc drzewko wyrazów powiązanych z tym terminem. Uczniowie poznali zasady 6R w języku angielskim i ich definicje w języku polskim. Został także omówiony problem odpadów na świecie, który uświadomił dzieciom jak istotne są codzienne decyzje i działania każdego człowieka. W klasie VIII został omówiony temat „Woda zdrowia doda! Klimatyczne wyzwania”- Water makes you healthy. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o jakość wody oraz jak ją zatrzymywać. Celem lekcji było uwrażliwienie na zachodzące zmiany klimatu i związane z nim konsekwencje.

Koordynatorki projektu: p. Dorota Malinowska, p. Agnieszka Stachowicz

#DobraEnergiaZPolenergii

#GrajZnamiWzielone!

Czytaj więcej...

W maju do naszej szkoły przybyło mobilne planetarium. W pokazach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I- VIII. Uczestnicy mieli okazję odbyć wirtualną podróż przez różnorodne gwiazdozbiory nieba zimowego i letniego. Poznali także gwiazdozbiory zodiakalne i Układ Słoneczny. Obejrzeli ciekawe zjawiska występujące na niebie i wysłuchali pasjonujących opowieści z zakresu astronomii.
Organizatorką w/w przedsięwzięcia była Agnieszka Stachowicz- nauczycielka geografii.

 

 

 

Czytaj więcej...

W maju gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli grupy ZELEKTRYZOWANI. Przedstawili oni uczniom ciekawe zjawiska fizyczne oparte o eksperymenty. Uczniowie zapoznali się z różnymi gazami takimi jak: ciekły azot, butan i hel. W doświadczeniach wykorzystano krzesło żyroskopowe i most da Vinciego. Był dym, ogień i wiele śmiechu, a przy tym bardzo bezpiecznie.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że Michał Sędłak - uczeń klasy V został wyróżniony w Konkursie Plastycznym "Zabytki Lubelszczyzny" zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie z okazji 550-lecia Województwa Lubelskiego. Opiekunem ucznia był nauczyciel plastyki - p. Anna Kozyrska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy pierwszej Krzysztof Dżaman zajął II miejsce w I grupie wiekowej (klasy 0 – III) w Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Chłopiec wykazał się pomysłowością oraz dużą samodzielnością wykonując ciekawy plakat, za który został nagrodzony dyplomem, zestawem oświetlenia rowerowego oraz plecakiem. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym. Organizatorem konkursu była PT KRUS w Chełmie. Opiekunem ucznia była wychowawczyni pani Anna Kozyrska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Godziny dostępności nauczycieli SP w Kamieniu – czerwiec 2024 r.

L.p.

Imię i nazwisko

Dzień tygodnia

Godzina

1.

Agnieszka Baran - Reducha

wtorki

11.00-12.00

   

3.

Barbara Demczuk - Popielnicka

wtorki

10.00-11.00

4.

Mariusz Prystupa

poniedziałki

11.00-12.00

5.

Agnieszka Stachowicz

środy

10.00-11.00

6.

Wioletta Michalczuk

czwartki

13.00-14.00

7.

Aneta Stadnik

środy

12.00-13.00

8.

Izabela Harcej

7.06.2024

14.06.2024

11.30-12.30

11.30-12.30

9.

Anna Kozyrska

wtorki

8.15-9.15

10.

Barbara Szczygieł

piątki

8.15-9.15

11.

Natalia Drzazga

poniedziałki

wtorki

12.00-12.30

12.00-12.30

12.

Ewa Tabiszewska

środy

12.30-13.30

13.

Daria Karas

piątki

07.20-08.20

14.

Dorota Malinowska

poniedziałki

12.00-13.00

15.

Agata Skibińska

środy

12.00-13.00

16.

Beata Altmajer

poniedziałki

10.00-11.00

17.

 Monika Gajewska

poniedziałki

14.50-15.50

18.

Maria Chmielewska

14.06.2024

13.10-14.10

19.

Ks. Radosław Karpiuk

piątki

12.00-13.00

20.

Magdalena Gilewicz

czwartki

15.00-16.00

21.

Mariola Grabowska

poniedziałki

wtorki

11.00-11.30

11.00-11.30

22.

Elżbieta Gierczak

środy

czwartki

11.00-11.30

11.00-11.30

   

24.

Karolina Smolira

poniedziałki

środy

09.30-10.00

09.30-10.00

25.

Albina Pudłowska

3.06.2024

10.06.2024

12.00-13.00

12.00-13.00

26.

Anna Stefanek

środy

piątki

13.30-14.00

13.30-14.00

27.

Stanisława Nafalska

wtorki

środy

12.30-13.00

11.30-12.00

28.

Urszula Wnuk

piątki  13.30-14.00

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu Rights Reserved.