Uczniowie klasy IV w październiku wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Chełma. Najpierw odwiedzili Muzeum Ziemi Chełmskiej, gdzie nauczycielka przyrody p. Agnieszka Stachowicz przeprowadziła lekcję na temat: Walory przyrodnicze Lubelszczyzny. Uczniowie poznali istotne fakty z dziejów geologicznych naszego województwa i obejrzeli obrazujące je dowody: skały i skamieliny, kości prehistorycznych zwierząt, bryły bursztynu i inne. Nauczycielka zapoznała dzieci z mnóstwem gatunków organizmów zamieszkujących tereny Lubelszczyzny. Uczniowie obejrzeli wiele gatunków chronionych z rożnych środowisk oraz poznali organizmy, które na co dzień obserwują. Nauczyli się rozpoznawać gatunki krukowatych, ptaków wodnych i drapieżnych. Obejrzały poroża i okazy muzealne różnych owadów, gadów i ssaków.

Dzieci uczestniczyły również w warsztatach dotyczących żółwia błotnego. Każde wykonało magnes, obrazujący tego wyjątkowego gada.

W dalszej części wycieczki uczniowie zapoznali się z dwoma pomnikami przyrody usytuowanymi w obrębie chełmskiej Starówki. Pani Stachowicz zapoznała również dzieci z historią miasta i dziejami Górki Chełmskiej.  Uczniowie dostrzegli dużą wartość przyrodniczą i archeologiczną terenu, który zamieszkują. Na koniec coś smacznego.

Organizator wyjazdu: Agnieszka Stachowicz.