Tegoroczna wrześniowa ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem: „Na straży czystej ziemi”. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w to przedsięwzięcie. Przedszkolaki z grupy ,,Leśne Skrzaty" posprzątały teren wokół szkoły i okolice pobliskiego kościoła. Klasa I zbierała śmieci z terenów wokół boisk. Uczniowie z kl. II i IV porządkowali pobocza wzdłuż dróg przyległych do szkoły. Klasa V włączyła się w akcję poprzez edukację. Uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat: "Sposoby segregacji odpadów i ich znaczenie" oraz wykonali zadania matematyczne dotyczące tego zagadnienia. Młodzież z kl. VII opracowała rymowankę dotyczącą hasła tegorocznej akcji.

,,Czas posprzątać naszą Ziemię, bo w niej śmieci jest za wiele!

W każdym rowie widać puszki, tak więc ruszmy nasze nóżki!

To, co zbędne, pozbieramy i do kosza powrzucamy.

Zatem segregujmy śmieci, bo nie jesteśmy małe dzieci!’’

Wszystkie w/w przedsięwzięcia zrealizowali uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami. Szkolnym koordynatorem akcji była nauczycielka biologii p. Agnieszka Stachowicz.