22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem: ,,Uśmiech Ziemi”, którego uczestnicy mieli dokonać obserwacji przyrodniczych w terenie i swoje spostrzeżenia przedstawić w formie artystycznej. Uczniowie ,,spotkali się’’ z żyjącymi obok nich organizmami. Dostrzegli ,,uśmiechy Ziemi’’ w postaci kolorów kwiatów, zapachów, kształtów, odgłosów. Powstały ciekawe obrazy i przestrzenne formy plastyczne. Uczniowie, którzy przygotowali najciekawsze prace zostali nagrodzeni. Gratulujemy laureatom konkursu:

I miejsce: Kacper Gąsiorowski, Natalia Kołtun

II miejsce: Ernest Dulba, Aleksandra Wójcik

III miejsce: Martna Strelczuk, Zuzanna Wawrzycka

Ponadto, uczniowie kl. IV- VIII uczestniczyli w webinariach z ekspertami, które zostały przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Tematy spotkań z uczniami:

• „System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład fizyka dr Aleksandry Kardaś (UW).
  • „Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład psychologa dr Magdaleny Budziszewskiej (UW).
  • Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności.
  • Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej, zrównoważonej mody.

Organizatorem w/w przedsięwzięć była nauczycielka geografii- p. Agnieszka Stachowicz.