W marcu uczniowie kl. III i VI byli uczestnikami niecodziennego wydarzenia. 25.03.2022 r. uczestniczyli w terenowej imprezie przyrodniczej pod hasłem: ,,Noc Sów”. Na początku Pan Paweł Łapiński- dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych przeprowadził wykład na temat różnych gatunków sów i ich biologii. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć naturalny okaz największej z sów- puchacza. Głównym elementem programu była nocna wyprawa do naturalnego środowiska sów. Uczniowie, opiekunowie, pracownicy ZLPK i leśnicy odbyli 3 km spacer w lesie w Brzeźnie. Na początku uczniowie zobaczyli budkę lęgową przeznaczoną dla puszczyków. W czasie licznych nasłuchiwań, organizatorzy odtwarzali odgłosy sów, aby je uaktywnić i przywabić do grupy. W końcu się udało.

Wszyscy usłyszeli naturalny odgłos zaciekawionej sowy, która niebawem ukazała się wielokrotnie w locie i ,,zapozowała” na niedalekiej gałęzi. Och! i ach!….. i wszystkie aparaty fotograficzne skierowane na ,,wyjątkową modelkę” i jej wielkie oczy patrzące na obserwatorów- wspaniałe przeżycie. Po trudach wyprawy wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku. Organizatorkami tego wyjazdu była Pani Agnieszka Stachowicz i Pani Anna Kozyrska (w ramach innowacji).