W marcu 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej, którego celem było propagowanie wartości patriotycznych i kształtowanie wrażliwości duchowej młodego pokolenia.
Organizatorem przeglądu było  Starostwo Powiatowe w Chełmie wraz z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach Kolonii.

Miło nam poinformować, iż laureatami konkursu zostali:

W kategorii muzycznej soliści:

III miejsce - Katarzyna Wawrzycka ucz. kl. III (op. Anna Kozyrska);

W kategorii muzycznej zespół:

Wyróżnienie - uczniowie klasy I – II (op. Agata Skibińska, Barbara Demczuk Popielnicka);

W kategorii literackiej klasy IV - VI – list do Tadeusza Kościuszki:

Wyróżnienie - Tomasz Górecki ucz. kl. IV (op. Aneta Stadnik, Stanisława Nafalska);

W kategorii literackiej klasy VII - VIII – kartka z pamiętnika Tadeusza Kościuszki:

I miejsce - Lena Michałowska ucz. kl. VIII (op. Aneta Stadnik, Stanisława Nafalska);

Wyróżnienie - Aleksandra Wójcik ucz. kl. VIII (op. Aneta Stadnik, Stanisława Nafalska);

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!